40. edycja Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce U-23 odbyła się we Włocławku, a zawodnicy Podlasia Białystok zdobyli 5 medali

Zawody 40. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce U-23, które odbyły się we Włocławku, zgromadziły ośmiu zawodników z białostockiego klubu Podlasie. Zmagania te przyniosły im łącznie pięć medali, co stanowi olbrzymi sukces dla graczy, jak i samego klubu.

W dniach 1-2 lipca lekkoatleci do 23 roku życia toczyli zacięte boje o tytuły najlepszych w kraju. Wśród triumfatorów znalazła się Martyna Karwowska, reprezentantka Podlasia Białystok. Jej spektakularny rzut kulą na dystans 14,35 metra nie tylko zapewnił jej złoty medal, ale również pozwolił ustanowić nowy rekord życiowy.

Kolejni sportowcy z Podlasia Białystok również nie zawiedli podczas tej imprezy. Gabriela Andrukonis okazała się najlepsza w konkursie rzutu oszczepem kobiet, uzyskując wynik 55,82 metra. Paweł Miezianko natomiast uplasował się na drugim miejscu w biegu na 110 metrów przez płotki, kończąc rywalizację z czasem 14,41 sekundy.

Podium w skoku w dal mężczyzn także zdominowali reprezentanci białostockiego klubu. Srebro zdobył Paweł Wyszyński (7,06 metra), a brąz przypadł Wojciechowi Tomczykowi (7,00 metra). To dowód na wszechstronność i siłę sportowców reprezentujących Podlasie Białystok we Włocławku.