10. Edycja biegu charytatywnego Plum Ekiden w Białymstoku zbiera rekordową liczbę uczestników

Zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą edycję biegu Plum Ekiden, który odbędzie się w Białymstoku. Przewiduje się, że liczba uczestników tego wydarzenia w tym roku osiągnie rekordowy poziom.

Planowane na sobotę i niedzielę (22-23.06), to sportowe wydarzenie zgromadzi blisko 500 drużyn – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Biorąc udział w tych charytatywnych sztafetach, będą nie tylko rywalizować, ale również nieść pomoc dla potrzebujących – podkreśla Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. Zawody Plum Ekiden przenoszą koncept popularnych w Japonii sztafet, łącząc zabawę ze sportem i działalnością charytatywną.

Drużyna składająca się z sześciu osób do pokonania ma dystans równy maratonowi, czyli 42 km i 195 m. Natomiast czteroosobowe drużyny zmagać się będą z dystansem wynoszącym 20 km. Dodatkowo zaplanowano również sztafety Ekiden Mini przeznaczone dla najmłodszych – wyjaśnia prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

Warto zaznaczyć, że część dochodów z tego wydarzenia przeznaczona zostanie na wsparcie Fundacji Koliber. W ciągu dziewięciu poprzednich edycji udało nam się przekazać ponad 200 tysięcy złotych na rzecz innej fundacji – Pomóż Im. Teraz mamy nadzieję, że dzięki współpracy z Fundacją Koliber będziemy mogli jeszcze bardziej zwiększyć skalę naszej pomocy – podkreśla prezes Fundacji Białystok Biega, Grzegorz Kuczyński.

22 czerwca na starcie staną dzieci, tworząc rekordową liczbę ponad 320 czteroosobowych drużyn. Następnego dnia, w niedzielę o godzinie 9:00, rozpoczną rywalizację dorośli. Łącznie w całym wydarzeniu weźmie udział ponad 2200 osób skupionych w około 500 drużynach – dodaje Kuczyński.