Znany mural „Wyślij pocztówkę do babci” powraca na ścianę budynku

Słynne dzieło sztuki ulicznej, mural o nazwie „Wyślij pocztówkę do babci”, znowu zaistnieje na ścianie budynku przy ulicy Skłodowskiej-Curie 14 – taką radosną wiadomość przekazał oficjalnie marszałek województwa, Artur Kosicki. Marszałek nie tylko potwierdził powrót tego wyjątkowego muralu, ale również podał dokładną datę jego odtworzenia.

Popularny mural pojawił się po raz pierwszy na mapie miasta w czerwcu 2019 roku i natychmiast stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Jego istnienie było częścią kampanii promocyjnej białostockiego festiwalu Up To Date. Niesamowite dzieło, które zostało stworzone przez zdolnych artystów z warszawskiego studia Good Looking Studio, oparte na wspólnym projekcie Jana Estrady-Osmyckiego oraz kreatywnego zespołu FUTD, w krótkim czasie znalazło się na oficjalnej trasie białostockich murali.

Jednak tym razem, znany mural zostanie odnowiony w nieco zmienionej formie. Ta subtelna różnica ma na celu nadać mu świeżości, jednocześnie zachowując oryginalny charakter i ducha tego wyjątkowego graffiti.