Zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Raginisa w Białymstoku – co muszą wiedzieć kierowcy?

Dla wszystkich kierowców, którzy planują podróż do Supraśla przez Białystok, mamy istotne wiadomości. Od teraz, układ ruchu na remontowanej ulicy Raginisa ulegnie zmianie.

Przy skrzyżowaniu Władysława Raginisa z ulicami Rycerską oraz Baśniową, ruch został przeniesiony na nowo wybudowaną jezdnię prawą. Odcinek jezdni lewej od ulicy Rycerskiej aż do Jaroszówki jest obecnie przeznaczony wyłącznie dla ruchu lokalnego, umożliwiając tym samym dojazd do poszczególnych posesji. Ponadto, droga Jutrzenki została już otwarta dla kierowców, natomiast ulica Rycerska jest tymczasowo zamknięta. Wyłączono także możliwość wyjazdu z ulicy Baśniowej na wysokość skrzyżowania z Rycerską, zachowując jedynie opcję wjazdu.

Kolejną zmianą dotyczącą ruchu drogowego jest to, że autobusy miejskie będą teraz zatrzymywać się bezpośrednio na jezdni przy przystankach autobusowych.

Wszystkie te zmiany są kolejnym elementem remontu drogi wojewódzkiej numer 676, czyli ulicy Władysława Raginisa. Prace remontowe obejmują odcinek od skrzyżowania z ulicą Baśniową aż do granic miasta Białegostoku.