Zgłoszenia dotacyjne dla regionu: Planowane inwestycje na rzecz bioróżnorodności oraz nowoczesnego oświetlenia

Zarząd województwa podjął decyzję o zwiększeniu funduszy konkursowych przeznaczonych na montaż i sterowanie nowoczesnym oświetleniem. W wyniku tego działania, aż 10 samorządów będzie mogło liczyć na dodatkowe wsparcie z funduszy europejskich. W ramach programu dofinansowano w sumie 24 projekty o łącznej wartości 26,7 milionów złotych.

Wśród beneficjentów znalazło się miasto Białystok, które uzyskało ponad 2,5 miliona złotych na modernizację systemu oświetlenia ulicznego w tunelu gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila oraz tunelu na skrzyżowaniu ulic gen. Stanisława Sosabowskiego i Wasilkowskiej.

Gmina Gródek przeznaczy 1,25 miliona złotych na unowocześnienie instalacji oświetleniowych na ulicach Gródek, Waliły-Stacja i Zarzeczany. Gminie Choroszcz przydzielono blisko milion złotych na wymianę opraw oświetleniowych na technologię LED z możliwością programowania mocy światła. Z kolei gmina Wysokie Mazowieckie otrzymała 3,8 miliony złotych na wymianę opraw na nowoczesne technologie LED z systemem zarządzania oraz modernizację słupów oświetleniowych i wysięgników.