Zawieszenie ruchu kolejowego na trasie Białystok-Wasilków z powodu modernizacji

Dnia 2 sierpnia na odcinku kolejowym między Białymstokiem a Wasilkowem ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany. Przerwa w normalnym funkcjonowaniu połączeń kolejowych to efekt prac modernizacyjnych prowadzonych na tej linii. Oznacza to, że pasażerowie korzystający z tego odcinka będą musieli skorzystać z oferty Zastępczej Komunikacji Autobusowej, która zostanie uruchomiona specjalnie na ten dzień.

Zarządca infrastruktury podjął decyzję o całodobowym zawieszeniu kursowania pociągów POLREGIO pomiędzy Białystokiem a Wasilkowem, aby przyspieszyć prace modernizacyjne. Te niezbędne działania mają miejsce zarówno na stacji Białystok, jak i na całym odcinku do Wasilkowa.

Na stronie internetowej przewoźnika można przeczytać, że proces modernizacji wymaga czasowego wstrzymania ruchu na danej linii. Decyzja ta dotyczy nie tylko pociągów kursujących między Białystokiem a Wasilkowem, ale również tych, które jeżdżą do i z Suwałk oraz Kuźnicy Białostockiej. W praktyce oznacza to, że nie będą kursować cztery pary pociągów w relacji Białystok – Suwałki – Białystok oraz pięć par na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka – Białystok.