Zapowiedź 38. edycji Festiwalu Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku

W Białymstoku odbędzie się 38. edycja festiwalu Dni Sztuki Współczesnej, której inauguracyjna gala zaplanowana jest na 20 maja. Przez siedem dni kolejnych dni, aż w dziewięciu różnych miejscach miasta, odbędą się aż 13 wyjątkowych wydarzeń.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu organizatorzy postanowili skupić się na temacie walki ze strachem, budowania odwagi oraz rozwijania siły wewnętrznej. To właśnie poprzez sztukę uczestnicy mają znaleźć odpowiedzi oraz metody radzenia sobie z tymi trudnymi emocjami.

Grażyna Dworakowska, dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury, podkreśliła jak ważny jest tegoroczny temat festiwalu. Zauważyła, że doświadczamy wielu trudnych sytuacji, które wzbudzają w nas niepokój i strach, utrudniając nam radzenie sobie nie tylko z teraźniejszością, ale i przyszłością.

Otwarcie festiwalu uświetni spektakl „Przemiana”, w którym jedną z ról zagra popularny białostocki aktor Bartosz Bielenia.

Wśród wielu atrakcji, które przewiduje organizator, na dużym ekranie zostanie wyświetlony laureat Oscara – film dokumentalny „20 dni w Mariupolu”.

Festiwal zapewni także wiele emocji miłośnikom muzyki. Na scenie zaprezentują się zarówno polskie, jak i brytyjskie zespoły muzyczne.