Zamknięcia ulic i zmiany w kursowaniu autobusów w Białymstoku 11-12 maja

Przez dwa dni, od 11 do 12 maja, mieszkańcy Białegostoku powinni przygotować się na możliwe perturbacje w ruchu miejskim. Wskazane daty przyniosą ze sobą liczne zamknięcia dróg, zarówno całkowite jak i częściowe, zwłaszcza na obszarze centrum miasta i okolic śródmieścia. To może spowodować kłopoty dla kierowców i nie tylko, gdyż pierwsze utrudnienia pojawią się już w sobotnie poranki, z pierwszymi biegami zaplanowanymi na godzinę 9:00. Dodatkowo, ruch może być jeszcze bardziej utrudniony podczas konkurencji biegowych, które będą miały miejsce w różnych porach dnia.

Największe problemy są jednak przewidziane na niedzielę – kierowcy mogą oczekiwać poważniejszych utrudnień w ruchu już od 6:00 rano, aż do godziny 14:00.

Na skutek tych sportowych wydarzeń, nastąpią również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Jak wynika z informacji Białostockiej Komunikacji Miejskiej, trasy ponad 30 linii autobusowych zostaną zmodyfikowane. Szczegółowe dane dotyczące tych zmian, a także nowe rozkłady jazdy, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej tej organizacji.