Zakończono prace budowlane na stacji kolejowej w miejscowości Gregorowce Południowe

Stacja kolejowa w małej wsi Gregorowce Południowe, położonej na trasie Białystok-Czeremcha, została niedawno ukończona. Inwestycja ta, realizowana przez rząd w ramach programu na lata 2021-2025, dotyczącego tworzenia bądź modernizacji przystanków kolejowych, pochłonęła fundusze w wysokości 2,2 mln zł.

Począwszy od nadchodzącej niedzieli, mieszkańcy gminy Orla i powiatu bielskiego będą mogli skorzystać z nowego przystanku w Gregorowcach Południowych. Nowa stacja kolejowa ułatwi podróże do szkoły oraz miejsca pracy mieszkańcom tej miejscowości, udostępniając łatwy dostęp do Czeremchy, Bielska Podlaskiego i Białegostoku.

Na terenie nowo wybudowanego przystanku znajduje się peron, wiata oraz ławki dla oczekujących pasażerów. W trosce o środowisko zainstalowane zostało ekologiczne oświetlenie. Dla tych, którzy decydują się na połączenie podróży rowerem z jazdą koleją, przygotowano specjalne stojaki na rowery. Dodatkowo, przejazd kolejowo-drogowy w Gregorowcach Południowych został poddany modernizacji.