Zakończenie szkolnej edukacji przez blisko 9 tysięcy uczniów

Pod koniec dzisiejszego dnia, blisko 9 tysięcy maturzystów z naszego regionu pożegnało się ze szkolnymi murami, kończąc tym samym istotny etap swojego życia. Jest to moment pełen emocji, podsumowań, ale także planowania nadchodzących kroków. Wiele osób już z niecierpliwością wypatruje nowych wyzwań.

Nie tylko dla uczniów jest to czas pełen emocji. Również nauczyciele odczuwają dumę i wdzięczność za trud włożony w kształcenie młodych ludzi. Przekazanie im wiedzy bywało niewątpliwie wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu problemów związanych z nauką zdalną.

„Czuję radość i dumę, a przede wszystkim poczucie spełnienia. Cieszę się, że ten czas został dobrze wykorzystany, mimo wielu trudności. Pamiętam jak cały pierwszy rok nauki odbywał się zdalnie.” – tak swoje emocje opisał Adrian Hawrylik, jeden z uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Teraz przed maturzystami kolejne wyzwanie – egzamin dojrzałości. Pierwsze testy rozpoczną się już 7 maja. Młodzież ma nadzieję, że cała ciężka praca zostanie uwieńczona sukcesem.