Zakłócenia w ruchu drogowym na trasie z Białegostoku do Augustowa związane z budową obwodnicy Sztabina

Podróżujący drogą łączącą Białystok z Augustowem napotkali dzisiaj (24.01) na przeszkody. Powodem były roboty drogowe prowadzone w miejscowości Sztabin, gdzie jest budowana obwodnica. Pracownicy dokonywali przekładania linii wysokiego napięcia nad jezdnią, co spowodowało czasowe zamknięcie drogi.

Przerwy te nie były długie – jak zapewniał Rafał Malinowski, reprezentant białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kierowcy musieli czekać jedynie po około dziesięć minut. Ten czas był niezbędny na przeprowadzenie prac związanych z przemieszczeniem kabli wysokiego napięcia ze starego słupa na nowy, a następnie na ich podniesienie poprzez jezdnię. Po tym etapie ruch był natychmiast przywracany.

Komunikaty o możliwych utrudnieniach dla kierowców podróżujących tą trasą zostały wcześniej ogłoszone przez Oddział GDDKiA w Białymstoku. Podobne prace będą również prowadzone jutro (25.01), co może skutkować podobnymi zakłóceniami w ruchu drogowym.

Zainaugurowana we wrześniu poprzedniego roku budowa obwodnicy Sztabina ma zakończyć się w drugiej połowie następnego roku. Nowa trasa będzie miała ponad cztery kilometry długości, z czego blisko siedemset metrów będzie przebiegać przez estakadę nad Doliną Biebrzy.