Wystawa zabytkowych aut i warsztaty motoryzacyjne dla najmłodszych na placu przy Pałacu Hasbacha w Białymstoku

Entuzjaści motoryzacji i historii będą mieli wyjątkową okazję uczestniczenia w wydarzeniu dedykowanym ich pasjom. Plac sąsiadujący z Pałacem Hasbacha w Białymstoku, stanie się miejscem prezentacji wyjątkowej kolekcji zabytkowych aut.

Jak deklaruje Adam Musiuk, Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków z siedzibą w Białymstoku, wystawa to dopiero początek atrakcji. Dla młodych miłośników motoryzacji przewidziane zostały specjalne warsztaty edukacyjne.

Dodatkowo, dorośli goście będą mogli dowiedzieć się, jak sprawić, aby ich własny samochód uzyskał status zabytku – tłumaczy Adam Musiuk.

Wydarzenie o nazwie „Auta na bruku” organizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Starej Motoryzacji „Moto Retro”.

Prezes stowarzyszenia, Mirosław Socha, wyraża nadzieję, że posiadacze historycznych pojazdów zaprezentują je publicznie, ratując te skarby przed zapomnieniem.

Impreza rozpocznie się w piątek, 14 czerwca, punktualnie o południe. Z parkingu przy Pałacu Branickich w Białymstoku, wyruszy parada zabytkowych aut. Wystawa i pozostałe atrakcje na placu przy Pałacu Hasbacha na Dojlidach będą dostępne dla publiczności od godziny 12:30.

Warto dodać, że na terenie Podlasia zarejestrowanych jest ponad 1000 zabytkowych samochodów i powyżej 500 motocykli.