Wypadek podczas prac remontowych – obsunięcie rusztowania w Białymstoku

Około godziny 13:00 na popularnej ulicy Warszawskiej w Białymstoku doszło do alarmującego zdarzenia. W trakcie prowadzonych prac renowacyjnych w zabytkowej kamienicy niespodziewanie uległo obsunięciu rusztowanie.

Niezapomniane zjawisko wywołało spore zamieszanie wśród przechodniów znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia. Według relacji świadków, początkowo echem odbił się intensywny huk, który przypominał dźwięk upadającej konstrukcji. Tuż po tym zaobserwowali oni powstałą w wyniku wypadku gęstą chmurę pyłu, która szybko pokryła całą ulicę.

Straż pożarna, która została natychmiast wezwana na miejsce wypadku, potwierdziła, że zgłoszenie dotyczyło obsunięcia się rusztowania. Na szczęście, mimo groźnego wyglądu sytuacji, żaden z robotników pracujących przy renowacji kamienicy nie doznał żadnych obrażeń. Jednakże konieczność przeprowadzenia akcji ratunkowej spowodowała, że ruch na ulicy Warszawskiej został sparaliżowany na około dwie godziny.

Obecnie zaistniałą sytuację bada policja oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, który ma za zadanie ustalić dokładną przyczynę tego niefortunnego wypadku.