Wypadek na drodze krajowej nr 8 w Suchowoli utrudnia ruch

Na drodze krajowej nr 8, w miejscowości Suchowola (woj. podlaskie, powiat sokólski), doszło do zderzenia trzech pojazdów. W wyniku tego zdarzenia, ruch na trasie Białystok – Augustów został utrudniony. Początkowo droga była całkowicie zablokowana, jednak później wprowadzono ruch wahadłowy dla uczestników drogi.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o wypadku, który wydarzył się we wtorek, o godzinie 10:26. W miejscowości Suchowola na trasie Białystok – Augustów zderzyły się trzy pojazdy, w tym dwie osobowe auta oraz jedna ciężarówka.

Początkowo policja informowała, że w wyniku kolizji droga jest zablokowana w obu kierunkach. Ostatecznie jednak sytuacja została zakwalifikowana jako zdarzenie drogowe typu kolizja. Mimo że nie było to poważne zdarzenie, jedna osoba musiała zostać przetransportowana do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań lekarskich. Po pewnym czasie na DK8 wprowadzono ruch wahadłowy, co pozwoliło na częściowe przywrócenie ruchu na tej trasie.