Wypadek drogowy w Białymstoku: samochód osobowy i bus z dziećmi na pokładzie zderzyły się

Na jednej z głównych dróg wychodzących z Białegostoku miał miejsce niefortunny incydent drogowy. Zaangażowane były dwa pojazdy, samochód osobowy oraz minibus, którym przemieszczało się siedmioro małych pasażerów. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, wszystkie dzieci zostały przewiezione do szpitala.

Sygnalizacja o zajściu dotarła do miejscowych służb policyjnych w sobotę, krótko po godzinie dwunastej. Miejsce wypadku to skrzyżowanie ulicy Andersa oraz ulicy Tysiąclecia Państwa Polskiego, na trasie prowadzącej w stronę Augustowa.

Dwie jednostki transportowe, bus przewożący dzieci oraz samochód osobowy brały udział w kolizji. Dziennikarka TVN24 dowiedziała się, że dzieci były w drodze na spotkanie sportowe. Służby mundurowe potwierdziły, że każde z siedmiu małych pasażerów docelowo trafiło do placówki medycznej.

Zdjęcia wykonane tuż po wystąpieniu zdarzenia ukazują dzieci stojące obok uszkodzonego autobusu. Policja podkreśliła, że jedno z nich doznało urazów głowy, natomiast pozostałe zostały przekazane pod opiekę medyczną na badania kontrolne. Kierujący samochodem osobowym również skierowany został do szpitala.