Wsparcie finansowe dla Jagiellonii Białystok ze strony miasta

W roku 2023/2024, miasto Białystok zdecydowało się przekazać na wsparcie lokalnego klubu piłkarskiego, Jagiellonii Białystok, kwotę 4,5 miliona złotych. Decyzję tę podpisał prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, po serii spotkań z prezesem klubu Wojciechem Pertkiewiczem oraz reprezentantami kibiców.

Jagiellonia Białystok otrzymała już na początku sezonu 2023/2024 dotację w wysokości jednego miliona złotych. Ten fundusz został przeznaczony na szkolenia oraz uczestnictwo w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dodatkowy milion złotych jest planowany do przekazania w ramach budżetu na rok 2024, nad którym aktualnie trwają prace. Ostatecznie jednak, dzięki podjętej decyzji przez prezydenta miasta, kwota wpisana do budżetu na rok 2024 wyniesie nie 1, ale 3,5 miliony złotych.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski powiedział: „Zdecydowałem, że w sezonie 2023/2024 miasto Białystok wesprze działalność sportową Jagiellonii Białystok łączną kwotą 4,5 mln zł. To o 2,5 mln więcej niż początkowo zakładaliśmy”. Dodał jednak, że aby wsparcie finansowe mogło zostać udzielone, musi być ono zaakceptowane przez radę miasta. Mimo to, prezydent wierzy, że wszyscy radni są zgodni co do tego, że dobro klubu Jagiellonia Białystok jest priorytetem dla każdego z nich.