Wizyta Donalda Tuska, Premiera Polski w Białymstoku

Planowana jest wizyta premiera kraju, Donalda Tuska, w stolicy Podlasia – Białymstoku. Premier ma zamiar spotkać się z rezydentami tego obszaru w miejscowym amfiteatrze, który jest częścią Opery i Filharmonii Podlaskiej, zlokalizowanej przy ulicy Odeskiej. Spotkanie odbędzie się jutro, a jego początek zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Na dzisiejszym spotkaniu, zarówno przywódcy Białegostoku jak i całego województwa podlaskiego, namawiali swoich obywateli do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Jacek Brzozowski, pełniący funkcję wojewody podlaskiego, przemówił do zgromadzonych słowami zachęty i jednocześnie apelu o dyskusje na tematy istotne dla kraju, a przede wszystkim dla ich regionu i stolicy województwa.

Spotkanie z premierem to dla lokalnych władz możliwość omówienia kluczowych kwestii dotyczących regionu. Szczególnie istotna wydaje się tematyka bezpieczeństwa wschodniej granicy państwa oraz ochrony mieszkańców województwa podlaskiego przed agresywnymi działaniami ze strony Rosji i Białorusi. Ponadto, spotkanie będzie okazją do poruszenia kwestii współpracy z rządem centralnym w kontekście pozyskiwania i efektywnego wykorzystania funduszy unijnych.