Uroczyste przekazanie obowiązków w białostockiej Komendzie Miejskiej Policji

W ostatnim czasie, konkretnie wczoraj, miało miejsce ceremonialne pożegnanie ze sztandarem jednostki przez inspektora Macieja Daniela Wesołowskiego, który niemal pół dekady pełnił funkcję na czele białostockiej komendy. W wydarzeniu uczestniczyli różni goście, policjanci oraz pracownicy komendy, a także inspektor Krzysztof Woźniewski, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

Jednocześnie, to właśnie wczoraj odbyła się uroczysta zbiórka związana z przekazaniem obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku. Było to wydarzenie, które zgromadziło przedstawicieli lokalnej administracji, kapelanów Policji Podlaskiej, komendantów innych służb mundurowych czy reprezentantów sądu i prokuratury. Nie zabrakło także przedstawicieli związków zawodowych oraz oczywiście policjantów i pracowników białostockiej jednostki. Inspektor Wesołowski pożegnał Sztandar Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Następnie został odczytany rozkaz o przekazaniu obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku inspektorowi Łukaszowi Głowackiemu, dotychczasowemu Komendantowi Powiatowego Policji w Siemiatyczach.

Podczas swojego pożegnania z kolegami i współpracownikami, inspektor Maciej Daniel Wesołowski podziękował za każdy dzień służby w białostockiej komendzie. Przyznał, że to wyjątkowy moment, który przynosi ze sobą wiele uczuć. W jego przemowie nie zabrakło wspomnień pełnych humoru i emocji. Skierował słowa wdzięczności do wszystkich zgromadzonych za lata wspólnej pracy. Odchodzącemu jak i nowemu komendantowi wszyscy zebrani na uroczystości życzyli powodzenia oraz dalszych sukcesów zawodowych.