Uroczyste docenienie 230 wolontariuszy z Białegostoku podczas Gali Wolontariatu 2023

Podczas obchodów Światowego Dnia Wolontariusza, które odbyły się 7 grudnia w Białymstoku, prawie dwustu trzydziestu wolontariuszy reprezentujących 29 lokalnych stowarzyszeń i fundacji zostało uhonorowanych za ich altruistyczną pracę na rzecz społeczności. Podczas wydarzenia, zwanej Galą Wolontariatu, wszyscy ci nieocenieni społecznicy otrzymali dyplomy i medale jako dowód uznania za ich pracę w ramach organizacji pozarządowych.

Gala Wolontariatu to nie tylko uroczyste wręczenie nagród. Podczas tego wydarzenia odbyła się również debata na temat „Rola wolontariatu w moim życiu”, gdzie uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i motywacjami, które skłoniły ich do prowadzenia aktywnej działalności społecznej. Rozważania i przemyślenia zebrane zostały na specjalnej tablicy, która ma służyć jako pamiątka po spotkaniu, a także inspiracja dla innych mieszkańców miasta do zaangażowania się w działalność społeczną. Goście gali mieli również przyjemność wysłuchać mini-recitalu, który przygotowała wolontariuszka – Julia Borowik.

Zastępca prezydenta Białegostoku, Przemysław Tuchliński, podczas spotkania podkreślił znaczenie tworzenia społeczności ludzi gotowych pomagać najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta. Wyraził swoje uznanie dla ciężkiej i bezinteresownej pracy wolontariuszy, wyrażając szczególne podziękowania dla tych, którzy zdecydowali się działać na rzecz innych.