Uniwersytet w Białymstoku rozszerza ofertę kierunków o biotechnologię

Wydział Biologii na Uniwersytecie w Białymstoku podejmuje kroki w celu urozmaicenia swojej oferty edukacyjnej, wprowadzając nowe specjalizacje. Wśród nich biotechnologia, która umożliwi absolwentom znalezienie zatrudnienia w wielu branżach, takich jak przemysł spożywczy, medycyna, rolnictwo czy ochrona środowiska. Od następnego roku akademickiego, adeptów nauk biologicznych czeka dodatkowa możliwość wyboru na tej renomowanej uczelni.

Nazwa nowego kierunku to Biotechnologia. Jest to świeży dodatek do gamy programów dostępnych na Wydziale Biologii. Szeroki zakres studiów obejmuje różnorodność aspektów biotechnologii, począwszy od tych związanych z roślinami i zwierzętami, a skończywszy na żywności i medycynie. Studenci będą mieli okazję zgłębić tematykę inżynierii genetycznej, technik stosowanych w biologii molekularnej, poznają zagadnienia związane z organizmami genetycznie modyfikowanymi oraz genetyką mikroorganizmów.

Sylabus obejmuje również naukę o hodowli in vitro oraz problematykę związaną z ochroną środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej, które nieraz stoją na drodze rozwoju biotechnologii. Deklarowane jest rzetelne i wszechstronne przygotowanie absolwentów do przyszłej pracy w wybranym sektorze.