Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zainwestował w nowoczesny sprzęt dla Kliniki Neurochirurgii

Uniwersytecki Szpital Kliniczny (USK) w Białymstoku dokonał zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego, w tym egzoskopu, aspiratora ultradźwiękowego i stołu operacyjnego, dla swojej Kliniki Neurochirurgii. W regionalnym kontekście Podlasia, ta klinika jest jedynym miejscem, gdzie przeprowadzane są zaawansowane zabiegi neurochirurgiczne, takie jak operacje kręgosłupa czy usuwanie guzów mózgu.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej prezentującej niektóre z nowo zakupionych urządzeń, dyrektor USK, prof. Jan Kochanowicz, podkreślał, że szpital dokonał już wszystkich planowanych zakupów w ramach tego projektu. Co więcej, nabyte urządzenia są już na stałe włączone do infrastruktury kliniki i służą pacjentom.

Profesor Kochanowicz zaznaczył również pozycję Kliniki Neurochirurgii USK w skali kraju. Jest to jedna z czołowych jednostek specjalistycznych tego typu w Polsce. Osoby potrzebujące skomplikowanych zabiegów neurochirurgicznych są leczone nie tylko z całego kraju, ale i zza granicy. Z uwagi na trudność i skomplikowanie przypadków, dla lekarzy niezwykle istotne jest posiadanie dostępu do najnowocześniejszych narzędzi medycznych. Stąd decyzja o stałej modernizacji i wymianie sprzętu w klinice. Dyrektor dodał także, że dla zachowania wysokiego standardu wyposażenia, szpital musi korzystać z możliwości finansowania takich inwestycji z projektów zewnętrznych.