Unikalne przejażdżki zabytkowymi autobusami – propozycja PTTK Białystok i Miasta Białystok

Regionalny Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) w Białymstoku, wspólnie z władzami Miasta Białystok, serdecznie zachęcają do udziału w cyklu letnich wycieczek. Wyjątkowość tych podróży polega na środku transportu, jakim są zabytkowe autobusy – legendarny polski Jelcz, popularnie nazywany „ogórkiem”, oraz amerykański autobus szkolny, znany jako „schoolbus”.

Organizowane są one każdej soboty aż do końca sierpnia 2024 roku. Zainteresowani mają do wyboru dwa terminy: o godzinie 11:00 lub o 12:00. Jest to doskonała okazja, aby poznać miasto z innej perspektywy.

Całość kosztów przejazdu wynosi jedynie 10 zł za bilet, co czyni tę propozycję dostępną dla szerokiego grona osób. Start zaplanowano z przystanku miejskiego znajdującego się przy Pałacu Branickich, przy Placu Jana Pawła II, co stanowi dodatkowe ułatwienie dla mieszkańców.

Podczas wyprawy pasażerowie mają okazję słuchać licencjonowanego przewodnika PTTK, który dzieli się swoją wiedzą na temat białostockich zabytków. Opowieści nie ograniczają się tylko do najbardziej znanych miejsc, ale obejmują także te mniej oczywiste, co pozwala na pełniejsze poznanie historii i kultury tego miasta.