Ubezpieczenie zdrowotne, a ubezpieczenie na życie – czym się różnią, oraz na które się zdecydować?

Coraz więcej osób korzysta z dodatkowych ubezpieczeń, aby zapewnić sobie odpowiednią opiekę medyczną, jak również zabezpieczenie pieniężne w przypadku zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, który kończy się śmiercią. Poznaj formy ubezpieczenia i wybierz ubezpieczenie dostosowane do Twoich potrzeb.

Czym jest ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne przysługuje dla każdego z nas i dzieli się na dwie formy. Jedną z nich jest ubezpieczenie zdrowotne obowiązkowe, które przysługuje każdej osobie. Posiadając tę formę ubezpieczenia przysługują nam świadczenia zdrowotne, których celem jest zachowanie dobrego stanu zdrowia, leczenie skutków choroby, jak również zapobieganie jej. Ubezpieczenie zdrowotne obowiązkowe umożliwia leczenie w placówkach państwowych.

Kolejnym rodzajem ubezpieczenia zdrowotnego jest ubezpieczenie dobrowolne, czyli prywatne. Z tego rodzaju ubezpieczenia może skorzystać również każda osoba, lecz konieczne jest uiszczenie comiesięcznej opłaty składki. Ubezpieczenie te upoważnia do korzystania z prywatnych placówek zdrowotnych, które mają podpisaną umowę z agencją ubezpieczeniową, a my nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów za zabiegi zdrowotne i leczenie. Jest to bardzo wygodny rodzaj ubezpieczenia, który zapewnia nam możliwość umówienia się na wizyty w szybkich terminach, w odróżnieniu od ubezpieczenia obowiązkowego w placówkach publicznych.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Jest to rodzaj ubezpieczenia, w którym głównym podmiotem jest życie osoby ubezpieczanej. Ubezpieczenie w takiej formie można zawrzeć na czas dobrowolny lub dożywotnio, przy obowiązku comiesięcznej opłaty składki. Założeniem tego ubezpieczenia jest wypłata odszkodowania bliskim osobom w przypadku śmierci ubezpieczanej osoby. Taka forma pozwala nam na zapewnienie naszym bliskim pomocy finansowej w przypadku niespodziewanego wypadku, w którym doszło do śmierci. Jeśli decydujemy się na formę ubezpieczenia na czas dobrowolny, musimy liczyć się z obowiązującym przedziałem wiekowym.

Główne różnice między polisami

Główną różnicą między polisami jest składka płatna w przypadku ubezpieczenia na życie. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z ubezpieczenia tego typu musimy liczyć się, z tym że trzeba będzie wykonywać comiesięczną wpłatę ustalonej kwoty. Natomiast ubezpieczenie zdrowotne obowiązkowe nie wymaga comiesięcznych opłat z naszej prywatnej kieszeni.

Kolejną różnicą jest korzystanie z tych ubezpieczeń. Ubezpieczenie zdrowotne przysługuje nam w każdym momencie gdy tego potrzebujemy i służy nam częściej, natomiast ubezpieczenie na życie jest to jednorazowa pomoc finansowa, z której skorzystają bliscy po naszej śmierci.

Zachęcamy do skontaktowania się z ubezpieczycielem w celu bliższego poznania oferty każdej polisy.

Jaką ofertę wybrać?

Zależnie od naszych potrzeb i oczekiwań, ubezpieczyciel dobierze odpowiedni rodzaj ubezpieczenia. Na samym początku należy zadać sobie pytanie czego potrzebujemy: czy codziennej, odpowiedniej opieki właściwych specjalistów, którzy zapewnią nam komfort obsługi, czy zabezpieczenia naszych bliskich finansowo w razie przykrego wypadku? Należy również wziąć pod uwagę czy nie naruszymy naszej harmonii finansów, opłacając comiesięczne składki.

Z ubezpieczenia zdrowotnego może skorzystać każda osoba w dowolnym wieku, natomiast ubezpieczenie na życie zawiera zasady wiekowe, o których poinformuje nas ubezpieczyciel przedstawiający ofertę.

Zapewnij sobie i swojej rodzinie odpowiedni komfort opieki zdrowotnej i zadbaj o zabezpieczenie jej finansowo w przypadku przykrej sytuacji. Życie Twoje i Twoich bliskich w odpowiednich rękach idealnego ubezpieczyciela.