Trzydniowe Święto Białegostoku rozpoczyna się 21 czerwca, ze znakomitymi gwiazdami muzycznymi

Głośne nazwiska takie jak Enej, Margaret, Natalia Kukulska i Alicja Majewska to tylko niektóre z niespodzianek muzycznych, które czekają na uczestników Dni Białegostoku. To trzydniowy festiwal, który ma swój początek w piątkowy wieczór 21 czerwca.

Pierwszego dnia świętowania, plac Rynku Kościuszki stanie się areną muzycznego spektaklu. O godzinie 19:00 wystąpi finalistka pierwszego sezonu „Voice Kids”, Kuba Szmajkowski. Następnie, o 20:30 scena zostanie podbita przez dobrze znany zespół Enej. Na koniec, o godzinie 22:00, publiczność będzie miała okazję posłuchać utworów popularnej wokalistki – Margaret.

Honorowe Wyróżnienia Prezydenta Białegostoku „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu” zostaną wręczone w sobotę 22 czerwca. Po ceremonii wręczenia nagród, widzowie będą mogli cieszyć się występem Natalii Kukulskiej i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej na Rynku Kościuszki.

Kolejne dni festiwalu będą równie intensywne. W niedzielę 23 czerwca o godzinie 18:00 w kinie Forum odbyć się ma ceremonia wręczenia Nagród Artystycznych Prezydenta Miasta, a towarzyszyć jej będzie koncert Alicji Majewskiej i Warsaw String Quartet.

Świętowanie Dni Białegostoku to nie tylko muzyka. W programie znalazły się również takie punkty jak Podlaskie Śniadanie Mistrzów, turniej szachowy, piknik „Drugie życie drzew” czy teatralny spektakl „W białostockim labiryncie. Opowieści wielokulturowego miasta”.