Trzecia Droga – konwencja wyborcza w Białymstoku z udziałem prominentnych polityków

W Białymstoku miało miejsce wydarzenie o znaczeniu samorządowym pod egidą Trzeciej Drogi. Wśród oratorów, którzy zwrócili się do zgromadzonych, znaleźli się czołowi przedstawiciele partii, a mianowicie Szymon Hołownia, obecnie pełniący funkcję marszałka Sejmu oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej. Głównymi tematami przemówień były kwestie inwestycji oraz potrzeba współdziałania, niezależnie od istniejących barier politycznych.

Przywódcy Trzeciej Drogi skupili się na omówieniu pierwszych 100 dni aktywności najnowszego rządu. Przedstawili jak dotąd zrealizowane zobowiązania wyborcze oraz zachęcali swoją kadrę do aktywnego zaangażowania w nadchodzące wybory samorządowe, które zaplanowane są na 7 kwietnia.

Politycy zebrani na konwencji zaznaczali, że pomimo krótkiego okresu działalności, osiągnęli już wiele. Ich zdaniem, dotychczasowe osiągnięcia nowo powołanego rządu będą miały istotny wpływ na rezultaty zbliżających się wyborów samorządowych.

Minister obrony narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz, podczas swojego przemówienia stwierdził: “Mamy ambicję, aby koalicja od 15 października sprawowała władzę we wszystkich regionach Polski. Dążymy do pełnej realizacji programu koalicyjnego rządu i chcemy go efektywnie wdrażać. Dla nas priorytetem jest zwycięstwo w wyborach samorządowych. Jesteśmy gotowi do wszelkiej formy współdziałania w tym zakresie”.