Trzech nieodpowiedzialnych kierowców ukaranych na drogach Podlasia

Policjanci z podlaskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w ciągu ostatnich dni, musieli upominać aż trzech wyjątkowo nieodpowiedzialnych kierowców. Jak przekazała starszy sierżant Agnieszka Ulman, zdarzenia miały miejsce na terenie całego województwa.

Jedno z nich zdarzyło się w poniedziałkowe popołudnie na drodze krajowej numer 8 w Katrynce. Policjanci zauważyli tam BMW, którego kierowca poruszał się z prędkością 173 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 83 km/h. Ten 50-letni mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych i otrzymał 15 punktów karnych.

W innym przypadku, na drodze krajowej numer 19, ukarano 60-letniego mieszkańca Białegostoku. Mężczyzna ten przeprowadził niebezpieczny manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego na skrzyżowaniu, za co otrzymał mandat w wysokości tysiąca złotych oraz 10 punktów karnych.

Nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą zauważyli również policjanci w Proniewiczach, niedaleko Bielska Podlaskiego. Tamtejszy kierowca zignorował podwójną linię ciągłą wyprzedzając inne pojazdy. Policja pojechała za tym 61-letnim mężczyzną, aby przeprowadzić kontrolę, jednakże w trakcie tego manewru kierowca zderzył się z latarnią. Tym razem ukarano go dwoma mandatami: jednym na kwotę 3 tysiące złotych i 10 punktów karnych za spowodowanie kolizji oraz drugim na kwotę 200 złotych i 5 punktów karnych za nieprawidłowe wyprzedzanie.