Trwają intensywne przygotowania do nadchodzących wyborów samorządowych

Zbliżają się wybory samorządowe, które odbędą się za nieco ponad dwa miesiące. W Białymstoku i okolicach, różne partie polityczne (mimo że z niektórymi nie udało się nawiązać kontaktu) gorączkowo kompletują swoje listy kandydatów do rad miejskich i sejmiku wojewódzkiego, jednocześnie zastanawiając się nad możliwością zawarcia koalicji. Na chwilę obecną jednak, szczegółowe plany pozostają tajemnicą. Niemniej jednak, pewnym jest, że obecni prezydenci Białegostoku i Suwałk już zapowiedzieli swoje ponowne kandydowanie.

Paweł Krutul, były poseł Lewicy, który obecnie pełni funkcję wicewojewody białostockiego, podkreśla, że jego partia zamierza startować do Rady Miasta Białystok razem z partią Razem. W odniesieniu do sejmiku województwa podlaskiego, zaplanowana na 3 lutego rada krajowa ma zadecydować o ewentualnej współpracy Lewicy z Koalicją Obywatelską. Taka decyzja mogłaby zaowocować wspólną listą kandydatów obu partii do sejmiku.

– Kiedy mówimy o wyborach na prezydenta Białegostoku, sytuacja wygląda tak, jak wcześniej wspominałem: w szeregach Lewicy poważnie rozważana jest moja kandydatura. Jestem gotowy służyć, a dalsze decyzje zależeć będą od ustaleń centrali partyjnej – dodaje Paweł Krutul.