Triumf uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku w ogólnopolskich konkursach

Niezwykłe osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku umocniły ich pozycję jako czołowych młodych specjalistów z dziedziny mechaniki w Polsce. Paweł Harasim, Szymon Dąbrowski i Jakub Łapiński, reprezentujący szkołę, osiągnęli drużynowy triumf podczas Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego, który odbył się w Płocku.

Co więcej, indywidualne zdolności uczniów również zostały docenione podczas tego wydarzenia. Paweł Harasim zasłużenie zdobył tytuł mistrza konkursu, podczas gdy Szymon Dąbrowski uplasował się na trzecim miejscu. Jakub Łapiński również zaprezentował wysoki poziom wiedzy i umiejętności, zajmując czwarte miejsce.

Lecz to nie koniec sukcesów młodych adeptów mechaniki z Białegostoku. W XI Międzywojewódzkim Konkursie o tytuł Supertechnika Mechatronika, który odbył się w Żaganiu, drużyna naszej szkoły ponownie stanęła na podium. Kacper Tywonek i Jakub Dembicki utrzymanie dobrej passy, powtarzając wynik z poprzedniego roku i zdobywając trzecie miejsce. Szczególnie dobrą formę zaprezentowali w części pisemnej konkursu, po której cieszyli się prowadzeniem w stawce.