Tragiczny wypadek pod Białymstokiem: jedna ofiara śmiertelna i ranny w szpitalu

We wtorek 13 czerwca, przed godziną 18, w okolicy miejscowości Rybniki (gmina Wasilków, powiat białostocki) doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, w wyniku którego jedna osoba straciła życie, a druga została przewieziona do szpitala. W wyniku kolizji cysterny z busem droga łącząca Białystok z Augustowem została zablokowana w obu kierunkach. Niestety utrudnienia mogą się utrzymywać nawet przez 4 godziny.

Służby ratownicze pracują na miejscu pod nadzorem prokuratora, starając się wyjaśnić przyczyny tego tragicznego wypadku. Zgromadzone do tej pory informacje przez policję wskazują, że przyczyną zderzenia było nagłe zjechanie przez kierowcę busa na pas ruchu przeciwnego kierunku, co doprowadziło do kolizji z jadącą w stronę Białegostoku cysterną.

W skutek tego tragicznego wypadku, kierujący busem ponósł śmierć na miejscu zdarzenia. Pasażerka pojazdu, która odniosła obrażenia, trafiła natomiast do szpitala, gdzie zostaje udzielona jej pomoc medyczna. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wciąż są badane przez odpowiednie służby, a droga będzie prawdopodobnie jeszcze przez kilka godzin nieprzejezdna.