Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 19: bus potrącił rowerzystę

W niewielkiej miejscowości Horodnianka, położonej na trasie drogi krajowej numer 19 łączącej Czarną Białostocką z Białymstokiem, miało miejsce tragiczne zdarzenie drogowe. Informację o tym smutnym incydencie przekazał dyżurny punktu informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Mówił o busie, który w godzinach nocnych potrącił rowerzystę.

Zgodnie z wyjaśnieniami, nieszczęśliwy wypadek nastąpił około godziny 3:40 w sobotę. Zdarzył się on na odcinku drogi krajowej numer 19 pomiędzy Sokółką a Białymstokiem, dokładnie – na terenie Horodnianki.

Wstępne ustalenia Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Białymstoku wskazują, że za tę tragedię odpowiedzialny jest 47-letni kierowca busa marki renault. To on śmiertelnie potrącił rowerzystę. Warto zaznaczyć, że kierowca pojazdu był trzeźwy. Obecnie funkcjonariusze policji starają się wyjaśnić dokładne przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego wypadku.

Z powodu tego zdarzenia, ruch na miejscu wypadku odbywał się wahadłowo przez mniej więcej cztery godziny. O godzinie 7:27 GDDKiA podała informację, że nie ma już żadnych utrudnień na tej trasie.