Tragiczne zdarzenie podczas prac ziemnych – śmierć 53-latka w miejscowości Łumbie

W poniedziałek miało miejsce niezwykle tragiczne wydarzenie w niewielkiej miejscowości Łumbie, położonej w pobliżu Sejn. Zginął tam 53-letni robotnik, który podczas wykonywania prac budowlanych został przysypany przez osuwający się grunty.

Jak podaje policja z Podlasia, podczas realizacji robót ziemnych na terenie jednego z rolnych gospodarstw w Łumbiach, ziemia niestety osunęła się na dwóch mężczyzn, którzy przebywali wówczas w wykopie. Jeden z nich, 53-letni mężczyzna, poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Drugi uczestnik tego nieszczęśliwego wypadku, 33-letni mężczyzna, doznał urazów.

Z informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach wynika, że ciało 53-latka wydobyto z dołu przez osoby trzecie. Niestety, przybyłe na miejsce służby ratownicze stwierdziły śmierć mężczyzny. Drugi poszkodowany, z obrażeniami kończyn dolnych, trafił natomiast do szpitala. Okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku są obecnie badane przez Prokuraturę Rejonową w Sejnach.