Tadeusz Truskolaski piąty raz kandyduje o prezydenturę Białegostoku: Przegląd kandydatów

Przez ostatnich 15 lat, od 2006 roku, prezesem Białegostoku był Tadeusz Truskolaski. Teraz, po raz piąty, postanowił powalczyć o to stanowisko. Nie jest jedyny w swoich aspiracjach – do wyścigu dołączył także Andrzej Aleksiejczuk, przedstawiciel Lewicy i związkowiec. Również Rafał Greś, znany z organizowania protestów przedsiębiorców podczas pandemii, zgłosił swoją kandydaturę. Został on wystawiony przez Konfederację oraz Ruch Bezpartyjni Samorządowcy.

Partia Polska 2050 na chwilę obecną nie jest pewna, czy wystawić własnego kandydata. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku Zjednoczonej Prawicy. Po niepewnym starcie posła Suwerennej Polski Sebastiana Łukaszewicza, który zdementował plotki o swojej kandydaturze, na konwencji PiS ogłoszono, że to Henryk Dębowski, przewodniczący PiS w radzie miasta, będzie ich kandydatem.

Nadchodzące wybory samorządowe rozpoczną się pierwszą turą 7 kwietnia, a druga odbędzie się 14 dni później, 21 kwietnia. W tym czasie Polacy wybiorą radnych rad gmin (włączając w to miasta), rad powiatów i sejmików województw. Wybory dotyczyć będą również prezydentów miast, burmistrzów i wójtów gmin. Konkretnie, w Gorzowie Wielkopolskim czterech kandydatów będzie rywalizować o stanowisko prezydenta. Przedstawiamy ich sylwetki, posortowane alfabetycznie.