Stulecie Lasów Państwowych: milion drzewek do rozdania w celu poprawy ekosystemu

W kontekście obchodów setnej rocznicy powstania Lasów Państwowych, leśniccy profesjonaliści przygotowali aż milion drzewek sadzonek do bezpłatnej dystrybucji. Można je odebrać w każdym z nadleśnictw rozsianych po całej Polsce. Inicjatywa została zapoczątkowana w celu zasilenia naszej planety większą ilością zieleni, poprawienia jakości powietrza, jakim oddychamy oraz wsparcia naturalnego środowiska.

Drzewa mają kluczowe znaczenie dla oczyszczenia atmosfery i sprzyjają zdrowemu klimatowi, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Akcja o nazwie #sadziMY stanowi istotny wkład Polski w realizację założeń Unii Europejskiej dotyczących posadzenia dodatkowych trzech miliardów drzew do roku 2030.

Aby odebrać bezpłatną sadzonkę, wszystko co musisz zrobić to zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa i zasadzić ją na swojej działce lub innym terenie. Punkty dystrybucji sadzonek można również odnaleźć w niektórych miastach. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat lokalizacji, wystarczy odwiedzić strony internetowe nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.

W Białymstoku bezpłatne drzewka będą dostępne przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przy ulicy Lipowej 51, w godzinach od 9:00 do 15:00. Leśnicy z Nadleśnictwa Dojlidy przewidzieli dla mieszkańców sadzonki trzech różnych gatunków drzew, a mianowicie świerka, brzozy oraz grabu.