Starania o czystość Białegostoku

Sprzątanie śmieci to w teorii elementarz, a w praktyce coś, na co niejednokrotnie trudno liczyć. Dobrze byłoby, aby sytuacja uległa zmianie, ale jest to coś, czego raczej nie możemy się szybko spodziewać. Przy zmianie potrzeba czasu – wszyscy muszą być świadomi, że sprzątanie to troska o nasze wspólne dobro.

Obecnie trwająca akcja jest tego świetnym przykładem

Warto też pamiętać, że na terenie Białegostoku odbywa się teraz bardzo ciekawa inicjatywa. Krótko mówiąc, chodzi oczywiście o sprzątanie. Można też dodać, że jest to inicjatywa, która pokazuje, iż musimy koncentrować się na sprzątaniu i zapobieganiu problemowi.

Przez zapobieganie należy rozumieć ograniczenie wytwarzanych odpadów. Ważne jest również to, że akcja rozpoczęła się w czwartek i będzie trwać do soboty. Zgłosić się mogli dosłownie wszyscy, aczkolwiek trzeba było pamiętać o jednym warunku – chodzi o tworzenie zorganizowanych grup.

Wypada także zaznaczyć, że jutrzejszy dzień można określić podsumowaniem prowadzonych działań – przy Szkole Podstawowej nr 52 w Dojlidach Górnych odbędzie się piknik. Start pikniku zaplanowano na godz. 10:00.