Sprzęt pochodzący z WOŚP ratuje życie trojaczkom z Łomży

Ponad rok temu w łomżyńskim szpitalu przyszli na świat trojaczki – Adaś, Leosia i Witek. Ich narodziny to nie tylko radość dla rodziców, ale także wyzwanie dla personelu medycznego. To zaszczyt być jednym z wielu placówek, które otrzymały dar w postaci sprzętu medycznego od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który pomógł w opiece nad tymi maluchami.

Młodzi chłopcy świętowali niedawno swoje pierwsze urodziny. Ich mama, Olga Tryc, z dumą mówi: „Rozwijają się prawidłowo i rosną zdrowo, więc nie mamy powodów do narzekania”.

Chociaż Adaś, Leosia i Witek urodzili się przedwcześnie, w 35. tygodniu ciąży, byli zdrowi. Niemniej jednak, ich stan na początku wymagał specjalistycznej opieki i zaawansowanego sprzętu medycznego. Niezbędny okazał się inkubator hybrydowy – jeden z wielu darów od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla szpitala w Łomży.

Olga Tryc, matka trojaczków, podkreśla jak ważny był ten sprzęt: „Na początku leżeli w inkubatorach, więc dar od WOŚP był niezwykle cenny”.

Marta Jałbrzykowska, koordynator oddziału noworodkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, opisuje zalety tego urządzenia: „Możemy rozłożyć każdą ściankę inkubatora, co daje nam dostęp do malucha z każdej strony. Ponadto, wyposażony jest w promiennik grzewczy, który można rozłożyć i podgrzewać całe stanowisko”. Niestety, szpital posiada tylko jeden taki inkubator, podczas gdy potrzeba ich znacznie więcej.