Spotkanie wiecu "Biało-Czerwoni" z udziałem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, w Dąbrowie Białostockiej

Początek serii spotkań, organizowanych przez prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, z mieszkańcami różnych regionów Polski pod nazwiskiem „Biało-Czerwoni”, miał miejsce w Dąbrowie Białostockiej. W trakcie swojego przemówienia, Kaczyński podnosił kwestię lekceważenia interesów naszego kraju przez Unię Europejską. Szef Prawa i Sprawiedliwości doprecyzował również, że UE narzuca na nas niekorzystne rozwiązania, które mogą grozić konsekwencjami finansowymi za ich ignorowanie. Prezes Kaczyński podkreślał jednak, że nie jesteśmy bezradni i mamy prawo stawić opór.

Dodatkowo, Kaczyński ostrzegł przed wpływem Zielonego Ładu na polskie rolnictwo, które jego zdaniem może zostać zniszczone, a budżety obywateli wyczerpane. Uważa on też, że decyzje Unii Europejskiej godzą w tradycyjne chrześcijańskie wartości, legitymizują naruszanie prawa w Polsce, wymuszają przyjęcie migrantów i zapewnienie im wysokiego socjalu. Prezes Kaczyński apelował do zgromadzonych o aktywność wyborczą i wsparcie kandydatów z jego partii. Przykładem takiego kandydata jest lider listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 3, Maciej Wąsik.

W trakcie swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę również na kwestię suwerenności kraju, która według niego jest kluczowa, ale bez znaczenia bez gwarancji bezpieczeństwa militarnego. Jest to kolejna problematyka, którą poruszał podczas swojego przemówienia szef Prawa i Sprawiedliwości.