Spotkanie Rady Miasta Białostocka: kwestie dopłat do rowerów elektrycznych, pomnika prezydenta Kaczorowskiego i leczenia niepłodności

Odbyło się niedawno wyjątkowe zgromadzenie białostockich władz miejskich. Podczas tego zebrania rozważano kwestie dotyczące dopłaty do rowerów na prąd oraz pomnika upamiętniającego prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Mimo iż te tematy były istotne, to niewielkie emocje wzbudziły wśród obecnych, w przeciwieństwie do dyskusji nad uchwałą dotyczącą zastosowania metody in vitro w leczeniu bezpłodności.

Sprawa dotycząca uchwały „eko-rower” również została ponownie podniesiona. Wcześniejsza decyzja na ten temat została anulowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową, która stwierdziła, że ma ona błędne podstawy prawne. Henryk Dębowski, radny Białegostoku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, odniósł się do tej sytuacji mówiąc, że prezydent miasta opracował swój własny projekt uchwały na ten temat. Projekt ten jednakże, jak podkreślił Dębowski, został całkowicie odrzucony przez Regionalną Izbę Obrachunkową.