Spotkanie obywatelskie w Białymstoku: Festyn i prezentacja przyszłorocznej propozycji budżetu

W nadchodzącą niedzielę (10.09) mieszkańcy Białegostoku będą mieli nie tylko okazję cieszyć się różnorodnymi atrakcjami na festynie, ale również możliwość zapoznania się z projektami, które mają szansę na realizację w ramach budżetu obywatelskiego na nadchodzący rok. Białostocki Festyn Obywatelski odbędzie się w Parku Planty, a jego godziny działania to 12.00 – 18.00.

Przyszły rok przyniesie okazję do podziału aż 12 milionów złotych z budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Białegostoku będą mogli oddać swoje głosy na wybrane projekty w okresie od 26 września do 9 października, a do wyboru będą mieli aż 119 różnorodnych propozycji dotyczących ogólnych rozwiązań dla całego miasta oraz konkretnych osiedli.

Propozycje, które trafiły do katalogu projektów, są bardzo zróżnicowane. Znajdują się tam m.in. plany na remonty elewacji i pomieszczeń w placówkach edukacyjnych, modernizacje bibliotek szkolnych oraz kreację tzw. stref relaksu. Ważnym elementem zgłoszonych projektów są także inwestycje w infrastrukturę miejską, takie jak budowa lub modernizacja ulic, ścieżek rowerowych czy miejsc parkingowych.