Sezon rowerów miejskich BiKeR w Białymstoku i sąsiednich gminach: ponad 600 rowerów do wypożyczenia

W Białymstoku oraz czterech przyległych gminach ruszył w poniedziałek nowy sezon systemu rowerów miejskich, znanego lokalnie jako BiKeR. Na entuzjastów aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu czeka ponad 600 jednośladów, które rozlokowane są na 64 stacjach. Nowy sezon korzystania z systemu potrwa aż do końca października.

BiKeR, czyli białostocki system komunikacji rowerowej, to sprawdzony i ceniony przez mieszkańców sposób transportu, który funkcjonuje w mieście od 2014 roku.

Na terenie Białegostoku, użytkownicy BiKeRa mogą skorzystać z 550 rowerów, które dostępne są na 55 stacjach. Oferta systemu jest różnorodna – oprócz klasycznych rowerów, istnieje możliwość wypożyczenia tandemów, rowerów z fotelikami dziecięcymi oraz rowerków dla najmłodszych.

Według informacji udostępnionej przez miasto, na mocy umów zawartych z samorządami, w tym sezonie możliwe będzie także korzystanie z rowerów w gminach Juchnowiec, Choroszcz, Supraśl i Wasilków, podobnie jak to miało miejsce w ostatnim sezonie. W pierwszych trzech z tych gmin znajdują się po dwie stacje rowerowe, natomiast w Wasilkowie – trzy. Dzięki temu, system będzie mógł oferować dodatkowo ponad 80 rowerów.

Władze miasta podkreślają, że rowery miejskie cieszą się nieustającym uznaniem mieszkańców. Prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, cytuje statystyki z poprzedniego sezonu: rowery wypożyczono ponad 450,7 tysiąca razy, a społeczność BiKeRa powiększyła się o blisko 10,7 tysiąca nowych użytkowników.