Rozpoczęcie projektu drogi ekspresowej S19 o wartości 320 mln złotych

Planowany koszt projektowania i budowy około 9-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S19, rozciągającego się między Białostokiem Północ a Dobrzyniewem, wynosi 320 milionów złotych. Właśnie w tym miejscu znajduje się część tzw. obwodnicy północno-zachodniej Białegostoku. Umowę z wykonawcą tej inwestycji podpisano we wtorek w biurze Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Białymstoku.

Za realizację odcinka drogi ekspresowej S19, łączącego dawniej nazywane Sochonie – obecnie Białystok Północ – z Dobrzyniewem, odpowiadać będzie Unibep SA, firma z siedzibą w Bielsku Podlaskim. Całkowita wartość kontraktu przekracza 320,8 miliona złotych.

Norbert Wyrwich, pełniący obowiązki dyrektora białostockiego oddziału GDDKiA, podczas konferencji prasowej poinformował, że firma Unibep SA realizuje już pięć innych projektów infrastruktury drogowej na terenie województwa podlaskiego. Firma, której siedziba znajduje się w tym samym regionie, ma na swoim koncie już liczne realizacje w branży budowlanej.