Rozpoczęcie Nowego Roku 2024 w Białymstoku: Sylwestrowe atrakcje i występy sceniczne

Pozostało zaledwie nieco ponad dwa tygodnie do końca roku 2023. Zgodnie z tradycją, mieszkańcy Białegostoku będą celebrować nadejście Nowego Roku na miejskim sylwestrze, który jak co roku organizowany jest przy Ratuszu. Gwiazdami wieczoru, które zaprezentują się przed zgromadzoną publicznością, będą YUOS i Mega Band, a także Papa D wspomagany przez Dj Adamusa.

Festyn sylwestrowy na Rynku Kościuszki rozpocznie się punktualnie o godzinie 22:00. Pierwsze na scenę wyjdą YUOS – Julianna Olańska, białostocka wokalistka i artystka, która dotarła do półfinału The Voice of Poland w 2022 roku, oraz Mega Band, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów coverowych.

O godzinie 23:00 swoje występy rozpocznie Papa D. Znany zespół, którego założenie datuje się na rok 1984, ma na swoim koncie takie hity jak „Kamikaze wróć”, „Pocztówka z wakacji”, „Panorama Tatr”, „Naj Story”, „Maxi Singiel”, „Nietykalni”, „Czarny Śnieg”, „Będziemy tańczyć” i „Bezimienni”. Czołowym wokalistą grupy jest Paweł Stasiak.

Prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski, złoży mieszkańcom Białegostoku noworoczne życzenia tuż po północy, zgodnie z wieloletnią tradycją. Następnie odbędzie się pokaz laserów. Prezydent zachęca wszystkich białostoczan do wspólnego świętowania na Rynku Kościuszki i powitania Nowego Roku 2024.