Rolnicy manifestują w Białymstoku, blokując biura parlamentarne słomą

W Białymstoku doszło do zablokowania wejść do biur poselskich Platformy Obywatelskiej (PO), Prawa i Sprawiedliwości (PiS) oraz Polskiego Związku Łowieckiego przez rolników. Uczestnicy protestów wykorzystali do tego celu słomę, używając jej jako symbolicznego środka przekazu swojego niezadowolenia. Jeden z demonstrantów skomentował tę sytuację, twierdząc, że jest to forma podziękowania za niszczenie polskiego sektora rolniczego, za zatruwanie polskiego społeczeństwa i wspieranie zagranicznych korporacji.

Protesty rolnicze są obecnie prowadzone w wielu miastach na terenie całego kraju. Białystok jest jednym z miejsc, gdzie farmerzy wyrażają swoje niezadowolenie. Rolnicy skupili swoje działania na biurach poselskich partii PO, PiS oraz Polskiego Związku Łowieckiego. Przybyli na miejsce protestu ze słomą i obornikiem jako symbolami swojej codziennej pracy.

Działania protestujących rolników polegały na wysypaniu ładunku słomy bezpośrednio przy drzwiach biur poselskich, efektywnie blokując dostęp do nich. Wydarzenia te zostały udokumentowane przez Dariusza Ciochanowskiego, który opublikował zdjęcia i filmy na swoim profilu w mediach społecznościowych. W swoim poście Ciochanowski napisał: „To jest podziękowanie za niszczenie polskiego rolnictwa, trucie narodu polskiego i służenie obcym korporacjom”.