Reprezentanci Białegostoku w Europejskim Quizie Finansowym: Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20 i nr 24

Maciej Zalesko oraz Franciszek Oset, studenci Szkoły Podstawowej nr 20 noszącej imię Gen. Władysława Sikorskiego z Białegostoku, będą mieli zaszczyt reprezentować Polskę podczas finału Europejskiego Quizu Finansowego (EQF) na rok szkolny 2023/2024. Kolejne sukcesy odniosły również inne talenty z Białegostoku – Marcel Głębocki i Aleksander Kisło, uczący się w Szkole Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi, którzy zdobyli trzecią pozycję w krajowym finale.

Finał krajowy EQF miał miejsce 18 marca i składał się z dwóch segmentów – finalnej gry oraz oficjalnej części. Grała w niej dziesięć par, które musiały stawić czoła dwudziestu pytaniom. Drugi segment spotkania obejmował opiekunów finalistów oraz szkoły, które wzięły udział w edycji konkursu tego roku.

W tym roku, już po raz siódmy, uczniowie z różnych regionów Polski rywalizowali w krajowych eliminacjach. Triumfatorami krajowego finału okazali się Maciej Zalesko i Franciszek Oset z Szkoły Podstawowej nr 20 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku. To oni będą nosić barwy Polski podczas ogólnoeuropejskiego finału European Money Quiz, który odbędzie się 18 i 19 kwietnia w Brukseli. Mariusz Sokołowski pełnił rolę mentora zwycięskiego zespołu oraz koordynatora szkolnego EQF.