Przywrócenie ruchu kolejowego na odcinku Baciuty-Łapy po awarii sieci trakcyjnej

Wykonane naprawy na linii kolejowej pomiędzy Baciutami a Łapami w województwie podlaskim zostały zakończone około godziny 14. Prace te były konieczne, ponieważ od poniedziałkowego poranka występowały problemy z ruchem pociągów, zwłaszcza na trasie z Białegostoku do Warszawy. Niektóre pociągi miały nawet do dwóch godzin opóźnienia.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA poinformowała, że przyczyną utrudnień było zerwanie linii nośnej służącej do podtrzymania sieci trakcyjnej na stacji w Baciutach. W związku z tym od rana wprowadzona została zmieniona organizacja ruchu. Spółce PKP Polregio polecono uruchomienie alternatywnej komunikacji autobusowej. Co więcej, pociągi PKP Intercity jadące z Białegostoku do Warszawy ruszały początkowo z lokomotywą na napęd spalinowy, którą następnie wymieniano na elektryczną po dotarciu do Łap.

Naprawa sieci trakcyjnej była przeprowadzana za pomocą specjalistycznego pociągu sieciowego. Po południu PKP PLK SA podało informację, że naprawa została skończona i ruch pociągów zaczyna wracać do normalnego rozkładu jazdy.