Przygotowania młodych aktorów z Akademii Teatralnej do spektaklu dyplomowego

Na kierunku aktorskim w Akademii Teatralnej trwają intensywne przygotowania do niecodziennego wydarzenia. Studenci tego wydziału są w pełni zaangażowani w proces twórczy swojego spektaklu dyplomowego, który ma być unikalnym połączeniem dramatu i piosenki aktorskiej.

Spektakl, zatytułowany „Piosenki lekkich obyczajów”, to zbiór żartobliwych kompozycji, które cechuje pewien dystans oraz autorskie spojrzenie na rzeczywistość. Jest to dzieło Joanny Drozdy, znanej polskiej reżyserki, która postanowiła stworzyć coś innego niż tradycyjny pokaz dyplomowy.

Zgodnie z planami, premiera oraz kolejne wystawienia spektaklu nie odbędą się w teatrze szkolnym, lecz w klubie znajdującym się na ulicy Warszawskiej w Białymstoku. Tak nietypowe miejsce ma z pewnością wpłynąć na atmosferę przedstawienia i postrzeganie go przez publiczność.

Joanna Drozda, jako reżyserka spektaklu, podkreśliła wagę autentyczności w grze aktorskiej. Pragnie ona przekazać studentom, jak ważne jest bycie sobą na scenie i unikanie kłamstwa zarówno w tekstach, jak i grze aktorskiej. Miejsce na to ma być już od momentu wejścia.

Oficjalna premiera spektaklu zaplanowana jest na najbliższą niedzielę. Szczegółowe informacje na temat kolejnych terminów można znaleźć na stronie internetowej Akademii Teatralnej.