Przebudowa placu przy pomniku Józefa Piłsudskiego w Sokółce: Koszt to nawet 3 miliony złotych

Centrum Sokółki przechodzi transformację, gdyż planowane jest znaczne odnowienie placu zlokalizowanego przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Władze miasta już rozwijały swoją strategię i teraz starają się o uzyskanie dofinansowania na niezbędne prace renowacyjne. Szacunki wskazują, że całkowity koszt przedsięwzięcia może sięgnąć nawet 3 milionów złotych.

Omawiane miejsce to Plac Bitwy Niemeńskiej, położony na skrzyżowaniu ulic: Marszałka Józefa Piłsudskiego i Generała Walerego Wróblewskiego.

Ewa Kulikowska, burmistrz Sokółki, podkreśla, że czekają nas istotne zmiany na tym reprezentacyjnym placu w samym sercu miasta.

Pierwszym krokiem będzie usunięcie starej fontanny, która nie jest już odpowiednia do remontu. Na jej miejscu powstanie nowoczesna, podziemna instalacja z wysuwanymi dyszami, które będą schowane na czas uroczystości. Dzięki takiej formie fontanny, korzystać z niej będzie mogła większa liczba mieszkańców. Będzie ona dostarczać chłodzenia podczas upalnych dni dla osób przebywających w tym miejscu. Ponadto, planowane jest dodanie efektownej instalacji świetlnej i dźwiękowej.

Ponadto, nastąpi zmiana układu placu. Po lewej stronie, patrząc od strony pomnika, powstanie strefa przeznaczona na różnorodne gry i zabawy, w tym na przykład stoliki do gry w szachy. Burmistrz Kulikowska zdradziła także plany dotyczące nowych nasadzeń drzew i krzewów.