Protesty rolników w Polsce: oczekiwane zakłócenia w komunikacji miejskiej w Białymstoku

Zarówno mieszkańcy Białegostoku, jak i użytkownicy komunikacji miejskiej, powinni być przygotowani na nadchodzące utrudnienia. Przyczyną są zaplanowane na środę, 20 marca, protesty rolnicze, które wpłyną na funkcjonowanie autobusów miejskich. Wszyscy zainteresowani powinni zaznajomić się z ewentualnymi zmianami przed planowaniem swoich podróży.

Szeroko zakrojone demonstracje rolników mają mieć miejsce 20 marca, między godzinami 7.00 a 19.00. Na terenie Podlasia planuje się przeprowadzenie blokad na ponad 50 różnych placówkach. Choć do Biura Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku nie wpłynęło żadne oficjalne zgłoszenie dotyczące blokad na terenie miasta, drogi prowadzące do takich miejscowości jak Grabówka, Fast, Niewodnica Kościelna, Zabłudów, Wasilków, Augustów, Kleosin czy Supraśl będą zablokowane.

Ta sytuacja prawdopodobnie spowoduje problemy w przemieszczaniu się po drogach. W związku z tym Białostocka Komunikacja Miejska była zmuszona wprowadzić modyfikacje w trasach wielu linii autobusowych, aby dostosować się do nadchodzącej sytuacji.