Profesor Jerzy Niemiec, czołowy pedagog i były prorektor Uniwersytetu w Białymstoku, nie żyje

Z głębokim żalem Uniwersytet w Białymstoku poinformował o śmierci prof. dr hab. Jerzego Jana Niemca, wybitnego pedagoga, który do ostatnich dni swego życia nieprzerwanie służył edukacji. Ten zasłużony dla polskiej nauki postać miała 95 lat.

Uniwersytet stracił nieocenioną osobowość – byłego prorektora zarówno Uniwersytetu Warszawskiego odpowiedzialnego za Filię w Białymstoku, jak również Uniwersytetu w Białymstoku. Informację o odejściu Profesora przekazała publiczności rzeczniczka prasowa uczelni, Katarzyna Dziedzik. Niestety, tragiczna data to 27 marca.

Profesor Niemiec miał znaczny wkład w rozwijanie Uniwersytetu w Białymstoku. Rozpoczął swoją karierę akademicką jako dziekan Wydziału Nauczania Początkowego w Wyższej Szkole Nauczycielskiej, będącej częścią Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Swoje obowiązki podjął tam w 1970 roku. W latach 1972-1978 pełnił rolę zastępcy dyrektora tej Filii, a w 1982 roku powierzono mu funkcję prorektora Uniwersytetu Warszawskiego ds. Filii.

W momencie gdy białostocka placówka zdobyła samodzielność i stała się pełnoprawnym uniwersytetem, Profesor Niemiec przez rok, od października 1998 do września 1999, sprawował urząd jej prorektora ds. ogólnych.