Prezydent Białegostoku przeznacza powyżej 400 tysięcy złotych na kulturowe wydarzenia planowane na drugą połowę 2024 roku

Na drugą połowę 2024 roku, władze miasta Białystok zaplanowały serię wydarzeń kulturalnych. Prezydent miasta zdecydował się przekazać ponad 400 tysięcy złotych na finansowanie 16 różnorodnych imprez, w tym koncertów, warsztatów reporterskich oraz jubileuszu teatru.

Zasady przyznawania tych funduszy opierały się na otwartym konkursie, do którego zgłoszono łącznie 24 projekty. Po ich dokładnej ocenie, wybrano 16 inicjatyw, które otrzymają dofinansowanie.

Najwięcej środków, bo aż 70 tysięcy złotych, trafiło do białostockiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. To dzięki nim realizowany będzie projekt „Wielokulturowe ścieżki Białegostoku”, który zakłada organizację wielu atrakcji, począwszy od koncertów, a skończywszy na spacerach międzypokoleniowych związanych z wielokulturowością miasta.

Spółdzielnia Socjalna „Active Go” otrzymała wsparcie w wysokości 60 tysięcy złotych. Te środki zostaną przeznaczone na organizację VIII Międzynarodowego Konkursu Chóralnego „Cantu Gaudeamus”.

Z kolei, Fundacja Teatr PAPAHEMA otrzymała 50 tysięcy złotych na świętowanie 10. rocznicy istnienia Teatru.

W roku 2024 to już drugi raz, gdy miasto przekazuje dotacje na organizację wydarzeń kulturalnych. W pierwszej połowie tego roku miasto zdecydowało się przeznaczyć niemal milion 800 tysięcy złotych na realizację 52 wydarzeń, w tym 11 projektów na białostockich osiedlach.