Prezydent Andrzej Duda odwiedził polsko-białoruską granicę

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda, podkreślił nieocenioną wartość pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Wyraził przekonanie, że bez ich zaangażowania, Polska musiałaby zmierzyć się z wieloma zagrożeniami. Wypowiedź prezydenta padła podczas jego wizyty w Narewce.

Pan prezydent, w towarzystwie Mariusza Kamińskiego – szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, po raz pierwszy zwiedzili zaporę na granicy z Białorusią 12 października. Odwiedzili również placówkę straży granicznej w Narewce. Podczas tej wizyty, mieli okazję wysłuchać bezpośrednich relacji funkcjonariuszy na temat aktualnego stanu bezpieczeństwa oraz funkcjonowania zapory granicznej.

Ważność tego miejsca została dodatkowo podkreślona przez incydent, który miał miejsce kilka godzin przed wizytą prezydenta. Doszło do niebezpiecznej próby nielegalnego przekroczenia granicy w okolicach Narewki. Prezydent Duda podkreślił, że zapora jest niezbędna dla bezpieczeństwa kraju i dobrze spełnia swoją rolę. Podczas swojej wizyty, zachęcił również do udziału w nadchodzącym referendum, które ma miejsce w niedzielę. Jednym z pytań referendalnych jest kwestia funkcjonowania zapory.